Haber

Elbistan’daki ‘konteyner çarşı’nın montajı yüzde 90 tamamlandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde ticari hayatı normale döndürecek “konteyner çarşı”nın montajının yüzde 90 oranında tamamlandığını bildirdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre Büyükkılıç, 5 bin metrekare alan üzerinde 150 işçi, 15 iş makinesi ve 90 konteynerin bulunduğu çarşının üretimi için inanılmaz bir çaba sarf edildiğini belirtti.

Konteynerlerin konulduğu alanlarda kilitli parke çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiğini vurgulayan Büyükkılıç, son çalışmaların ardından 72 saat sonra çarşının hizmete açılacağını belirterek, şunları kaydetti:

“Deprem bölgesinde hayatın normale dönmesi için çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor. 3 gün boyunca gece gündüz demeden ekiplerimiz konteyner pazarını bir an önce bitirmek için çalışıyor. Çalışmayı yürütecek olan ekibimiz Bu akşam yüzde 90’ı tamamlanan çarşımız yarın sabah itibari ile devam edecek, 72 saat gibi kısa ve rekor bir sürede çarşıyı hizmete hazır hale getirecek.” sözlerini kullandı.

Büyükkılıç, afet bölgesinde bir ilk olacak konteyner çarşısı tamamlandığında Elbistan’da ticari hayatın normale döneceğini, sosyal donatılarıyla değerli bir eksikliğin giderileceğini vurguladı.

tomarzahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu