Haber

TDV kurban ve Kur’an-ı Kerim ile bayramda yaraları saracak

40 farklı dil ve lehçede basılan Kur’an-ı Kerim, 2023 Kurban Kesim Organizasyonu’nda kurban payları ile birlikte ihtiyaç sahiplerine ve ilahi bildirilere dağıtıldı. “Mushaf”ulaşamayanlara gönderilecektir.

senin vakfın “bağış.tdv.org”internet sitesinde “Kuran Hediyem Olsun”kategori veya cep telefonları aracılığıyla “KURAN”4333’e SMS yazıp gönderen hayırseverler 100 TL’ye Kur’an-ı Kerim bağışlayabilecek.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, “Bir Kurban Bir Kuran”Projesiyle yıllardır ihtiyaç sahiplerinin yüzlerindeki hüznü gülümsemeye dönüştürdüklerini söyledi.

Turan, Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğiyle 1993 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürülen Vekaleten Kurban Kesim Organizasyonu ile ihtiyaç sahiplerine hizmet etmeye devam ettiklerini bildirdi.

Hayırseverlerin kurbanlık emanetlerinin yanında “Kuran Hediyem Olsun”Turan, program çerçevesinde Kuran-ı Kerim’in ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için çaba sarf ettiklerini belirtti. “Kur’an-ı Kerim’in yardımlaşma ve paylaşma yoluyla toplumsal barış ve güveni pekiştiren eskimeyen evrensel mesajını mümkün olan en geniş kitlelere ulaştırmak için büyük kitabımızı kurban yardımlarıyla birlikte hayırseverlerimizin de desteğiyle sunmak istiyoruz. kitlelere ulaştırmak, okuma ve anlama çabalarını desteklemektir. Devam edeceğiz”söz konusu.

ACILAR TATİL SEVİNCİSİYLE GEÇECEK

Önceliği deprem bölgesine ve ülkeye vereceklerini vurgulayan Turan, şöyle konuştu: “Depremde kardeşlerimizin acısını hafifletmek, bayram sevincini çoğaltmak için gayret içinde olacağız. Bölgedeki depremin maddi ve manevi izlerini silmek için kurban payının yanı sıra hayırseverlerimizin hediyesi olan Kuran-ı Kerim’i de ulaştıracağız. Sallanan bölgeden çok sayıda Kuran-ı Kerim talebinde bulunuldu. Depremden bu yana bölgedeki kardeşlerimize 50 binden fazla Kur’an-ı Kerim dağıttık. Bu düzenlemenin rahmetiyle, büyük kitabımızı bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.dedi.

Turan, kurban emanetinin yanı sıra Kuran’ı Kerim’e ulaşma mücadelesi veren dünyanın farklı coğrafyalarındaki insanlara da ulaştıracaklarını anlattı. “Fakir ülkelerdeki kardeşlerimiz kitabımıza ulaşmakta zorluk çekiyor. Başta Afrika olmak üzere dünyanın birçok yerinde çocuklar ve yetişkinler, imkansızlık nedeniyle ‘luh’ adı verilen tahtalara yazdıkları sure ve ayetleri ezberlemeye çalışırlar. Bu vesileyle hasretini çektiği Kur’an-ı Kerim’i kardeşlerimize Mushaf olarak ulaştıracağız.sözlerini kullandı.

40 FARKLI DİLDE VE SİYASETTE BASILDI

“Kuran Hediyem Olsun”Turan, proje kapsamında başta Türkiye olmak üzere Asya, Afrika, Balkanlar ve Ortadoğu’daki 85 ülkeye 1 milyon 580 bin 139 adet Kuran-ı Kerim dağıtıldığını bildirdi. Türkçe, Almanca, Bambari, Çince, Danca, Darıca, Ermenice, Fransızca, Hintçe, İngilizce, İspanyolca, Rusça, Samoaca, Tamilce, Uygurca ve Yoruba olmak üzere 40 farklı dil ve lehçede basılan Kuran-ı Kerimlerin dağıtımı , devam ediyor. ”söz konusu.

Turan, “Bir Kurban Bir Kuran” kampanyası kapsamında Kur’an-ı Kerim’in nasıl bağışlanacağına ilişkin şunları söyledi:

“Mağdurun vekaletini Vakfımıza emanet eden hayırseverimiz mobil uygulamamız ve internet sitemiz üzerinden bağış yapacağı zaman bağış ödeme veya tamamlama kısmına geçmeden önce ‘Kur’an-ı Kerim hediye etmek ister misiniz? kurbanınla mı?’ bilgi vermek. Bağış yapan kişi o kısmı seçerse olağan kurban bağış bedeline 100 TL ekleyerek Kuran hediyesini gerçekleştirmiş olur. Kısa sürede ‘KURAN’ yazıp 4333’e SMS gönderen hayırseverlerimiz bağışlarını yapıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu